KARTA DO KULTURY
SKLEPIK
O BIBLIOTECE
FILIE WIMBP
REGULAMINY
DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI
Kluby DKK
WYDAWNICTWA
FOTORELACJE
WIDEORELACJE
USŁUGI
 

Na skróty
 
 
A | A  


 


 Porozmawiajmy o Książkach


Od kwietnia 2007 roku w bibliotekach publicznych w Gdańsku i na terenie województwa pomorskiego działają Dyskusyjne Kluby Książki. Liczba klubów powiększa się z roku na rok. Klubowicze spotykają się już w 68 klubach, z których 18 znajduje się w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. 

DKK zaczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. W Wielkiej Brytanii Kluby Książki działają od 1926 roku, w Polsce pierwsze grupy zostały założone już 7 lat temu, dzięki współpracy Instytutu Książki i British Council.

Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub klubowicza. Moderator nie musi znać się na literaturze a klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego a także poznania nowych autorów i książek. Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas licznych spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także  wykłady oraz warsztaty.


DKK - o projekcie

Kluby DKK w woj. pomorskim

Relacje ze spotkań

Napisali o nas


Koordynatorzy DKK w województwie pomorskim:

Krystyna Redmann-Józefczyk - e-mail krystyna_redmann@wbpg.org.pl , tel.  58 301 38 18  58 301 38 18
Agnieszka Zakrzewska - e-mail zakrzewska_agnieszka@wbpg.org.pl, tel.  58 301 38 18  58 301 38 18
Jolanta Siuda - e-mail siuda_jolanta@wbpg.org.pl, tel.  58 301 48 11  58 301 48 11 w. 239


Wydarzenia

 
Relacje ze spotkań (stara strona)


 

 "Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"

 
PRZETARGI FAQ NEWSLETTER
STRONA POWSTAŁA Z INICJATYWY WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GDAŃSKU,
ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
80-806 Gdańsk, Targ Rakowy 5/6, tel. 58 3014811 - 14, tel./fax. 58 3056621, wbp@wbpg.org.pl © Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Nasza strona używa cookies czyli po polsku cisteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.